Контакти Запитання спеціалісту
Що таке зубний біль і яким він буває?

Якщо у Вас тільки початковий карієс, то зубний біль буде спровокований сильними перепадами температури їжі або їжею з яскраво вираженим смаком, наприклад дуже солодка. Цей біль проходить, як тільки пропадає її джерело. Тому буває достатнім прополоскати рот водою, трохи тепліше кімнатної, і біль зникне. Але треба пам'ятати, що руйнування зуба вже почалося і дана біль - це сигнал, щоб звернутися за допомогою до стоматолога.


Коли карієс руйнує зуб сильно, наближаючись до нерва, ми маємо так званий передграничний стан між карієсом і пульпітом (запалення нерва в зубі), коли гострого болю ще немає, але канал зуба інфікований. На жаль, діагностувати це складно, тому Ви повинні розуміти, що маючи в зубі глибоку каріозну порожнину, збільшується ризик виникнення пульпіту, навіть після пломбування зуба.


Якщо зубний біль мимовільний, гострий,  віддає у вухо, скроню - це пульпіт. У цьому випадку сильна біль турбує також при прийомі їжі. Якщо Ви зіткнулися з подібним болем - це привід терміново звернутися за допомогою! До візиту до лікаря доцільно прийняти один із знеболювальних препаратів (німесіл, ібупрофен, кетанов, анальгін, парацетамол). Парацетамол - чи не єдиний препарат, дозволений при вагітності.

 


Іноді зубний біль може стихати, якщо до хворого зуба прикласти холод. Звернувшись до нас з болем такого характеру, Вам після анестезії на хворий зуб буде поставлена тимчасова пломба з ліками, що не містить миш'як, і володіє знеболюючою дією. У наступне відвідування буде проведене пломбування каналів з ​​подальшим відновленням втрачених тканин зуба.

Зубний біль, яка супроводжується відчуттям «вирісшого зуба», неможливістю зімкнути зуби, говорить про те, що запалення вийшло за межі зуба в навколишні його тканини (періодонт). Це періодонтит. На жаль, знеболюючі препарати тут безсилі, або полегшують біль на дуже нетривалий час. Необхідно терміново звернутися до лікаря!

Запущені випадки періодонтиту лікуються тільки видаленням зуба. Дома (до візиту до стоматолога) трохи полегшать Ваші страждання теплі содові ванночки (1 столову ложку соди розвести в 1 склянці води), а також виключення жувального навантаження на ту сторону, де знаходиться хворий зуб. Звернувшись до нас з болем подібного характеру, лікар знеболить зуб, промиє канали, дасть рекомендації і призначить подальше лікування.


Що ж не можна робити при зубному болю? Будь ласка, не намагайтеся в каріозну порожнину класти знеболюючі таблетки або ватні тампони зі спиртовмісними препаратами! Це призведе до додаткового подразнення нерва (посилюючи біль), і опік ясен.



Тим більше не слід вдаватися до так званих «народних методів» (часник, сало, капуста, «змови» зубного болю, полоскання горілкою) і т.д. Ні в якому разі не можна гріти хвору сторону, цим можна спровокувати ускладнення і погіршити перебіг хвороби.


 

Втрачаючи дорогоцінний час, Ви можете завдати непоправної шкоди здоров'ю своїх зубів. Що б Ви не віддали для позбавлення від зубного болю, залишайтеся реалістами - вилікувати зубний біль знеболенням не вдасться! 



І не варто довго думати, що робити. Болить зуб - поспішайте до стоматолога!

 



З повагою,

Синиця Тетяна Борисівна,

лікар стоматолог-ортопед, терапевт