Контакти Запитання спеціалісту
Наслідки видалення одного зуба

Можлива дуже часто така ситуація, коли з деяких причин видаляється бічний зуб. Пацієнт не звертає на це уваги. А насправді в організмі запускається механізм компенсації та адаптації до нових умов. Сам того не помічаючи, пацієнт починає пережовувати їжу тільки однією стороною. Це тягне за собою перевантаження скронево-нижньощелепного суглоба, жувальних м'язів, зв'язкового апарату зубів. З'являються болі, хрускіт, клацання в суглобі, болі в жувальних м'язах, рухливість зубів, підвищена стертість.



Ми всі знаємо приказку: «Природа не терпить порожнечі». Тут вона дуже до речі. Зуби, що стоять по сусідству з беззубою ділянкою щелепи зміщуються в бік дефекту.


А зуб, що стоїть навпроти (антагоніст), висувається вертикально з щелепи в місце дефекту. Якщо не вживати нічого, зуб висувається настільки, що починає травмувати ясна протилежної щелепи, обмежуючи рухи нижньої, і такий зуб, на жаль, доводиться видаляти.


Протезування таких деформацій ускладнюється тим, що доводиться проводити втручання на здорових зубах. У нашій клініці можливі різні варіанти відновлення відсутнього зуба. Ще до його видалення можливе виготовлення тимчасового протеза, а після видалення в цей же день фіксація тимчасової конструкції. Ця методика актуальна при видаленні переднього зуба.


Звертайте увагу на такі ситуації, а ми докладемо всі наші зусилля, щоб Ваша зубо-щелепна система була здорова.

 

З повагою, 

Синиця Тетяна Борисівна,

лікар-стоматолог-ортопед, терапевт