Контакти Запитання спеціалісту
Брекет-системи

Найвідомішим видом незнімного ортодонтичного лікування є брекети.

Незнімні ортодонтичні конструкції — встановлюються на весь період лікування, не потребують від пацієнта будь-яких маніпуляцій, лише регулярної гігієни та догляду.

Брекет-системи – це складні ортодонтичні конструкції, що застосовують для вирівнювання зубів і корекції прикусу.

У клініці Пріор ми пропонуємо різні види лігатурних та самолігуючих брекет-систем – естетичні (керамічні, сапфірові) та металеві.

 

Детальніше про різні види брекет систем

 

Найбільш відомою і доступною є металева брекета система:

  • брекети і дуги виготовлені з металу
  • простіші в постановці (в порівняні з керамічними, сапфіровими)
  • виправляють будь-яку патологію зубного ряду
  • ефективні і надійні
  • недолік - помітніші для оточуючих.

види брекет систем

Керамічна брекет система більш зручна тим пацієнтам, кому важливіша естетика. Ключовою перевагою є менша помітність на зубах, в порівнянні з металевими брекетами.

  • Виготовляються з міцного полікристалічного керамічного матеріалу
  • міцність і невидимість конструкції на зубах
  • можуть фарбуватися при вживанні кольорових продуктів
  • від підвищеного навантаження можуть пошкодитись.

Сапфірові брекети — ідеальне рішення для пацієнтів, які не хочуть привертати уваги до своєї усмішки під час ортодонтичного лікування.

Підбір брекетів здійснюється індивідуально, в залежності від клінічної ситуації пацієнта і його побажань. Попередньо необхідна консультація лікаря-стоматолога-ортодонта, КТ дослідження, телерентгеногрфія, фотометрія, аналіз діагностичних моделей. На основі даних, лікар допоможе підібрати оптимальний варіант брекет-системи, складе план лікування. 

Рекомендації перед встановленням брекетів

Рекомендації перед встановленням брекетів

Санація ротової порожнини.

Лікування зубів значно ускладнюється з установленням ортодонтичної конструкції: складніший доступ до деякий частин зуба, неможлива ізоляція зуба від вологи та слини. Враховуючи, що термін ортодонтичного лікування за допомогою брекет-системи може складати 1-2 роки, за цей час маленький карієсу може перетворитись в значно більший.

Для кращої ефективності ортодонтичного лікування, може знадобитись заміна старих пломб - для відновлення анатомічної форми зуба.

Професійна гігієнічна чистка зубів.

Карієс може виникнути через погану гігієну зубів після встановлення брекет-системи. Тому важливо перед постановкою провести професійну гігієнічну чистку, і відвідувати зубного гігієніста кожні півроку. 

 

Після постановки брекет-системи, дотримуйтесь рекомендацій лікаря-стоматолога-ортодонта по догляду за зубами та брекетами. Важливо регулярно чистити зуби після кожного прийому їжі, використовувати спеціальні гігієнічні засоби для чищення брекетів та контролювати свій раціон. Наш лікар-стоматолог також регулярно проводить перевірку стану зубів та брекет-системи, коригує її за потреби.

 

Догляд за зубами та брекетами

Щоб зберегти ефективність та тривалість лікування, необхідно правильно доглядати за брекетами.  Основні поради по догляду:

  1. Ретельне очищувати зуби, користуватись спеціальною ортодонтичною щіткою з м'яким ворсом;
  2. Використовувати ополіскувач після кожного прийому їжі;
  3. Зубна нитка (флос) та міжзубні йоршики — обов'язкові складові в догляді за зубами брекетами;
  4. Уникати твердої їжі та продуктів, які можуть пошкодити брекети — жувальна гумка, карамель, горіхи, сухарики, тверді фрукти (нарізати на шматочки) та ін. Крім того, рекомендується уникати гарячих та холодних напоїв, таких як кава або лимонад, через ризик прискорення руйнування елементів брекетів.
  5. Користуватись ортодонтичним воском за необхідності, щоб уникнути натирання ясен і слизової оболонки ротової порожнини.  Досить взяти невелику кількість воску, розім'яти пальцями і помістити на те місце конструкції, яке завдає неприємні відчуття.

Важливо вчасно відвідувати лікаря-стоматолога-ортодонта для огляду стану зубів та брекетів. В разі сколу чи будь — яких пошкоджень конструкції, одразу звертайтесь до лікаря.