Контакти Запитання спеціалісту
Мікроскоп: розкіш чи необхідність?

Традиційно огляд у лікаря-стоматолога обмежується інформацією з відображення стоматологічного дзеркальця. Тоді як мікроскоп дає багаторазове збільшення, що дає можливість більш повного та детального огляду зубної поверхні та її внутрішньої будови.

Застосування мікроскопа буває необхідним для діагностики та лікування зубів та ясен у хірургії та терапії, парадонтології, реставрації зубів та ортодонтії. Найбільш актуальним є використання мікроскопа в ендодонтії – лікуванні зубних каналів.

Чи потрібно лікувати канали зубів під мікроскопом?

У кожному зубі є від одного до чотирьох каналів, іноді буває п'ять. Використання мікроскопа при лікуванні зубних каналів просто необхідне: це дає можливість краще бачити область, що обробляється, тоді як у звичайній ситуації лікар діє практично на дотик. А ще зводиться до нуля ризик «пропустити каріозну порожнину» або не дочищений канал.

Показання для лікування зубів під мікроскопом:

1. Наявність великої кількості зубних каналів або їх складної будови

2. Перелікування зубних каналів

Також застосування мікроскопа при лікуванні кореневих каналів скорочує ризик їхньої перфорації — одне з ускладнень ендодонтичного лікування. Так трапляється, коли лікар при спробі розпломбувати канал, випадково пробиває його наскрізь, що може провокувати запалення, і в результаті видалення травмованого зуба. І ще один, на жаль, не приємний момент при лікуванні каналів зубів — залишені уламки ендодонтичних інструментів.

Приклад вилучення уламка інструменту з кореневого каналу за допомогою мікроскопа:

1. Уламок інструменту

2. Рентген знімок після його вилучення:

3. Обтурація (пломбування каналу):

Ще однією важливою особливістю мікроскопа є можливість лікування кісти та гранульоми зуба, без його видалення.

1. Приклад лікування «кісти» зуба:

2. Через 6 місяців повне загоєння:

Виходячи з вище викладеного, можна зробити висновок: лікування під мікроскопом – це якісна допомога пацієнтові у складній клінічній ситуації, комфорт та безпека, мінімалізація розвитку ускладнень.

Більше Вам здорових та щасливих посмішок!

З повагою, лікар-стоматолог-терапевт Присяжний Дмитро Олександрович.