Здорова посмішка - це не лише природний вияв радості, але і важлива частина загального здоров'я та самопочуття. Однак іноді трапляється так, що через несвоєчасне лікування, травму чи вроджені дефекти людина позбавляється цілісності зубного ряду. Втрата зуба може впливати як на психологічний, так і на фізичний стан людини.
Наслідки втрати зубів
Імплантація зубів - це процедура відновлення втрачених зубів за допомогою хірургічного встановлення штучних коренів зубів (імплантів) у кістку щелепи.
Це один із найефективніших і найбільш натуральних способів заміни втрачених зубів, оскільки імпланти максимально схожі на природні зуби за своєю функцією та виглядом. Зубна імплантації заміщує втрачений зуб і повертає здорову та привабливу посмішку, що значно покращує якість життя пацієнта.
Імплантація зубів проводиться у декілька етапів:
На початковому етапі лікар проводить детальний огляд ротової порожнини, включаючи перевірку стану зубів, ясен і щелепи. За необхідності рекомендує лікування карієсу, заміну старих пломб, лікування ясен та слизової оболонки ротової порожнини.
За допомогою КТ-дослідження аналізує обсяг кісткової тканини, визначає необхідність кісткової пластики та метод імплантації.
Проводить консультацію з пацієнтом щодо загального стану здоров’я, хронічних захворювань, прийом лікарських препаратів, та назначає обов’язковий перелік аналізів перед імплантацією зубів.
Після проведення всіх необхідних досліджень та аналізів, враховуючи вимоги і побажання пацієнта, лікар складає індивідуальний план лікування.
На хірургічному етапі проводиться зубна імплантація, що включає проведення місцевої анестезії, інтеграцію зубного імпланта в кістку щелепи. Всі процедура встановлення 1 імпланта може зайняти від 30 хв до 1 год. Протягом декількох днів після операції, можливий набряк в області інтегрованого імпланта та больові відчуття. Лікар може призначити необхідні препарати для пришвидшення заживлення та зняття больових відчуттів після імплантації.
На післяопераційному етапі важливо дотримуватись усіх рекомендацій лікаря – гігієнічний догляд за ротовою порожниною, намагатися не їсти надто тверду і гарячу їжу, прийом необхідних препаратів за призначенням лікаря.
Повне приживлення зубного імпланта відбувається протягом 3 - 6 місяців.
На ортопедичному етапі (протезування), лікар робить індивідуальний відбиток для виготовлення коронки чи містка, з урахуванням побажань пацієнта та рекомендацій лікаря.
Зубні імплантати мають численні переваги порівняно з іншими методами заміни втрачених зубів, такими як мости чи протези.
Переваги імплантації зубів
Загалом, зубні імплантати є відмінним вибором для багатьох пацієнтів, які шукають натуральну, міцну та довговічну заміну втрачених зубів. Вони дозволяють повернутися до повноцінного життя з впевненістю у собі та своїй посмішці.